menusearch
psvcw.ir

بیانیه اهداف وبرنامه های جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی

جستجو
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ یکشنبه
(0)
(0)
بیانیه اهداف وبرنامه های جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی
بیانیه اهداف وبرنامه های جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی
به نام خدا
بیانیه "جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی و میکروبی"
به نام آنکه نفسها به اراده اش بالا و پایین می‌روند و
به یاد کسانی که با نفس سوخته ذکر تو را می‌گویند.
      کشور ما ایران در سی و چند سال گذشته از نظر تاریخی، فرهنگی و سیاسی از گردنه های سختی به سلامت عبور کرده است. مروری بر حوادث این سالها یعنی پایان حکومت سلطنتی 2500 ساله و استقرار نظام سلامی مردم سالانه، درگیری های قومی منطقه ای، 8 سال جنگ با رژیمی که نمایندگی تمامی دنیای استکبار جهانی را یدک می‌کشید و دوران بازسازی بعد از آن، روزهای سخت تحریم و گذر از همه اینها مقدور نبوده است مگر در سایه توجهات حضرت حق، رهبری داهیانه نظام اسلامی و نسلی که حمایت از دین خدا را به تعبیر رهبر کبیرمان از گهواره آغاز کرد.
    اکنون بخشی از بازماندگان آن نسل با تنی رنجور و آسیب دیده از 8 سال دفاع مقدس ولی با دلی قوی و پر امید همچنان در عرصه های اجتماعی حضور دارند. جانبازان شیمیایی ما نفس خود را دادند تا مردمشان بتوانند در فضای بهتری به راحتی تنفس کنند. گو اینکه این قصه ایثار و مجاهدت پایانی ندارد.
      سالهاست که از پایان جنگ می‌گذرد و سلاحها بر زمین است ولی جانبازان سرافراز ما همچنان در عرصه دفاع از آرمانهایشان ایستاده اند؛ آنانی که هنوز تجلی و تبلور مقاومت اند و بعنوان نماد زنده ایستادگی پس از گذشت سی و اندی سال پایان رویارویی و نبرد حق علیه باطل در جنگ نابرابر همچنان ایستاده اند تا به دنیای استکبار نشان دهند که کسانی که قرار بود به عنوان نماد ضعف، باعث از بین رفتن روحیه دلاوری و پایداری شوند بیش از سه دهه همچنان بعنوان سمبل و نماد مقاومت در کشور جمهوری اسلامی ایران رخ می‌نمایند و بعنوان حامیان نظام جمهوری اسلامی و سمبل ارزشهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ایران عزیز می‌درخشند اینان هیچگاه و حتی در یک لحظه هم از دفاع جانانه خود پشیمانی نداشته و همچنان پشت سر مقام معظم رهبری آماده جانفشانی و پایمردی هستند.

    جمعیت حامیت از مصدومین شیمیایی و میکروبی با هدف حمایت مادی و معنوی از این قشر غرور آفرین و جهادگری که دردها و رنجهای ناشی از مصدومیت را با توکل و استعانت از خداوند متعال و توسل به پیامبر عظیم الشان و ائمه طاهرین به صبوری گذرانده و دم بر نیاورده است را سرلوحه کار خویش قرار داده و تلاش دارد تا با همدلی و همکاری این عزیزان و یاری مسئولین محترم و نهادهای مردمی نسبت به افزایش سطح زندگی، سلامت، کاهش آلام و مشکلات این عزیزان، هم افزایی فرهنگی و معرفی افراد شاخص به عنوان الگو برای نسل جوان، بهره گیری از حقوق قانونی آنان، حمایت حقوقی داخلی و بین المللی و تسهیل زندگی اجتماعی آنان گام بردارد.
         جانبازان شیمیایی، همچون بسیاری از همرزمان خود اقدام به تشکیلهای مردم نهادی کرده اند تا با حفظ استقلال هویتی خود، حضور موثر و پر رنگ خود را در جامعه تجلی دهند و امکان استشمام رایحه ایثار، فداکاری و گذشت را برای همگان مهیا سازند.
      این جمعیت تشکیل شد تا اعلام دارد فرهنگ ایثار و شهادت ضامن حیات جامعه ماست و اگر توانسته ایم به لطف توجهات الهی از گذرگاههای سخت تاریخی خود عبور کنیم در سایه همین فرهنگ ایثار و شهادت بوده است که از مولایمان حسین بن علی (ع) آموخته ایم و همچنان معتقدیم این نسخه شفا بخش برای همیشه تاریخ موثر است. مصدومیت بیش از یکصد هزار تن با گاز شیمیایی در طول 8 سال جنگ تحمیلی از یک سو لکه ننگی بود بر پیشانی مدعیان حقوق بشر و از سوی نشان افتخاری بود بر ایستادگی و فداکاری مردم کشورمان.
        این جمعیت تشکیل شده است تا اعلام دارد جانبازان شیمیایی قربانی یکی از غیر انسانی ترین رفتارها علیه بشریت یعنی استفاده از سلاحهای کشتار جمعی و سلاحهای شیمیایی شده اند. لذا بر خود فرض می‌دانند تمامی تلاش خود را صرف افشای چنین جنایتی و تبیین ابعاد آن نمایند بلکه بتوانند با روشن کردن افکار عمومی جهانیان امکان تکرار چنین جنایتی را به حداقل برسانند.
          این جمعیت تلاش دارد تا زمینه حضور بیشتر ایثارگران را در عرصه های مختلف جامعه فراهم آورد تا ایشان بتوانند در تصمیماتی که در خصوص خودشان گرفته می‌شود نقش تاثیر گذاری داشته باشند تا از یکسو زمینه تواند سازی بیشتر ایشان فراهم گردد و از سوی دیگر به مسئولین نظام در ارزیابی، اتخاذ تصمیمات و رویکردهای صحیح یاری رسانند و به توسعه جامعه مدنی کمک نمایند.
        این جمعیت تشکیل شده تا اعلام دارد به اندیشه های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی وفادار است و رهبر فرزانه مان را پیرو به حق ایشان می‌داند و تا آخرین نفس از بنیانگذار نظام اسلامی خود دفاع می‌نماید.


واسلام علیکم و رحمت ا... و برکات
جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی و میکروبیدرخواست جمعیت از حضار و مسئولین حاضر در همایش
    از آنجایی که همایش جانبازان شیمیایی برای تکریم و تبیین جایگاه و مشکلات این عزیزان تشکیل شده است ضمن تشکر از مسئولین و دست اندرکاران این همایش خاصه از مقام عالی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب دکتر روحانی و با توجه به مفاد بیانیه فوق الاشاره توجه مسئولین محترم و دغدغه مندان این عرصه را به چند نکته مهم جلب می‌نمایم.
  1. اکثر جانبازان شیمیایی شدید بدلیل نیاز به مراجعه به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی اجباراً در تهران و شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند؛ لذا نیاز به مناسب سازی محل سکونت یا انتقال محل سکونت به مکانهای با آلودگی کمتر زیستی دارند که با دستور مقامات عالی کشور میسر است.
  2. در کشور ما برای بسیاری بیماری های خاص همچون تالاسمی، بیماران کلیوی، سرطان و غیره مرکزی برای حمایت از بیماران تشکیل شده است این در حالی برای جمعیت جانبازان شیمیایی کشور با بیش از 70 هزار نفر که از نظر نوع جراحت و تعداد در همه کشورهای جهان منحصر به فرد بوده و سند مظلومیت ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس هستند. هیچ مرکز درمانی و توانبخشی اختصاصی در نظر گرفته نشده است و تنها مرکزی که نام جانبازان شیمیایی را دارد و عهده دار برنامه ریزی درمانی جانبازان است در معرفی ادغام با سایر قسمت ها و حذف نام جانبازان شیمیایی است. لذا لازم است ضمن ایجاد و تقویت مراکز درمانی در بنیاد شهید نسبت به ایجاد مراکز توانبخشی جانبازان شیمیایی برای اسکان موقت چند ماه در سال برای انجام فعالیت های توانبخشی در مناطق با فضای مناسب برای مشکلات تنفسی این عزیزان اقدام شود که فقط با همت عالیه مدیران عالی کشور، میسر است.
  3. جانبازان شیمیایی می‌توانند با همکاری و همفکری در تلاش های سازمان یافته فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و بین المللی بعنوان یک نهاد بزرگ فرهنگی منشاء ترویج ارزشهای والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در کشور و علی الخصوص بین المللی باشند در این خصوص حمایت از فعالیت های تشکل های جانبازی از سوی مدیران و مسئولین عالی کشور ضروری است.
      در پایان این جمعیت بعنوان نماینده و حامی این قشر آسیب دیده از استکبار جهانی و دشمن بعثی اعلام می‌نماید ایثارگری و آرمانهای شهید و شهادت پروری هنوز در این قشر جامانده از قافله شهدا موج می‌زند تا جایی که مصدومیت را نه تنها به عنوان نقطه ضعف خود نمی‌داند بلکه افتخاری است که سرفه هایش را ذکر مستمر می‌شود و با اتکا به آن به طور خاموش در جای جای ایران زمین به خدمت گذاری جامعه ادامه می‌دهند بصورتی که در برخی عرصه ها جانبازان شیمیایی با همت عالی پیشگامان خدمت و صیانت از ارزشهای انقلابی جامعه هستند؛ لذا با توجه به آنچه گفته شد خدمت به این عزیزان خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران است و بنابر این جا دارد هر یک از مسئولین دولتی و غیر دولتی چنانچه در تکریم و تسهیل مشکلات این عزیزان می‌تواند خدمتی انجام دهد ضمن رفع مشکلات اشاره شده از تسهیل حقوق قانونی آنان اقدام نموده و به ما بپوندد.


جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی و میکروبی

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر